Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowe szczegóły na temat solowego filmu o Wonder Woman

Themyscria jest ukrytą wyspą, na której w pełnej harmonii ukryte przed spojrzeniami ludzi żyją Amazonki znane z greckiej mitologii. To również miejsce urodzenia Wonder Woman, która w końcu, po wielu próbach, doczekała się zostania gwiazdą filmową. Oczywiście jej postać pojawi się w filmie „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”, ale fani czekają na solowy film o przygodach Wonder Woman.

Produkcja w reżyserii Patty Jenkins („Monster”) opowie oryginalną historię pochodzenia i przemiany młodej Księżniczki Diany w największą wojowniczkę wszechczasów. Oczywiście nie będzie w tym wszystkim sama, bowiem towarzyszyć jej będzie matka, Królowa Hippolita (Connie Nielsen) oraz jej dwie ciotki – Generał Antiopie (Robin Wright) oraz porucznik Menalippe (Lisa Loven Kongsli). Ta trójka nieśmiertelnych kobiet jest odpowiedzialna za narodziny i trening Diany – jedynego dziecka na tej wyspie pełnej estrogenów. Oczywiście jak to bywa z kobietami, nie zawsze się ze sobą zgadzają…

Jest jedynym dzieckiem, które razem wychowywały. I każda z nich okazuje swoją miłość na własny sposób. – mówi Jenkins.

Zdjęcia do filmu mają się odbywać na egzotycznych wyspach u wybrzeży Włoch oraz w południowych Chinach. Na temat tworzenia miejsca akcji wypowiedział się producent Charles Rowen:

Themyscira prezentuje wpływy Grecji, ale jest czymś znacznie więcej. To miejsce, którego nigdy nie doświadczyliście. Jednak kiedy już raz się tam znajdziecie, nie będziecie pewni, czy na pewno chcecie tak szybko odejść. – zapowiedział Rowen.

Mimo że Amazonki to kobiety niezwykle waleczne, Jenkins ma ciekawą wizję na ich przedstawienie:

Uważam, że nie powinny nosić broni jak mężczyźni. Powinny być inne. Powinny być autentyczne i prawdziwe – ale o wyglądzie podkreślającym ich kobiecość.

Wonder Woman menalippe diana hippolyta antiope

Jenkins mocno współpracuje z Lindy Hemming, która tworzy kostiumy dla wszystkich Amazonek. Wonder Women ma być gorąca i waleczna, a przy tym wszystkim powinna wspaniale wyglądać. Czy to się uda? Przekonamy się 23 czerwca 2017 roku.