Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowe szczegóły reboota Piątku trzynastego

W jednym z ostatnich wywiadów twórcy nowej odsłony kultowego horroru, zdradzili czego możemy się spodziewać po nadchodzącej produkcji.

Jason Voorhees jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych złoczyńców w historii kina, przede wszystkim ze względu na swoją maskę. Jest bohaterem filmów z serii „Piątek, trzynastego”. Studio Platinum Dunes zapowiedziało, że zakończono wstępne prace nad projektem i twórcy są gotowi do kolejnego etapu.

„Piątek trzynastego” zostanie nakręcony w kategorii R, a nawet „mocnej erki”, dlatego możemy się spodziewać dużej dawki brutalności. Twórcy zapowiedzieli dodatkowo, że w filmie nie będziemy mieć do czynienia z typową historią pochodzenia bohatera, choć już wcześniej wspomniano, że pojawi się matka Jasona.

Scenariusz stworzony przez Aarona Guzikowskiego, jest skonstruowany tak, by w historii Voorheesa odnaleźli się wszyscy widzowie, nawet ci, którzy nie zapoznali się ze wszystkimi 13 produkcjami z serii „Piątek trzynastego”. Producenci zapowiedzieli, że do dobrego odbioru filmu wystarczy nam znajomość oryginału. W grudniu rozpoczną proces obsadzania ról. Reżyserią zajmie się Breck Eisner. Film nie powstanie w technologii 3D i nie będzie przeznaczony do pokazów w kinach IMAX.

Zdjęcia na planie nowej wersji „Piątku trzynastego” ruszą wiosną 2017 roku. Twórcy mają już wybrane lokacje, a przede wszystkim perfekcyjne do potrzeb filmu jezioro. Film nie powstanie w technologii 3D i nie będzie przeznaczony do pokazów w kinach IMAX.