Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowe wieści o Alien: Paradise Lost od Ridleya Scotta

Dzięki reżyserowi co raz więcej nowych informacji o kontynuacji „Prometusza” pojawia się w mediach. W ostatnich wywiadach zasugerował, że w filmie pojawią się nowi bohaterowie.

Ridley Scott ujawnił, że w swoim nowym projekcie „Alien: Paradise Lost” zobaczymy dwie ekspedycje. Elizabeth Shaw (Noomi Rapace) wraz z androidem Davidem (Michael Fassbender) trafią na planetę Inżynierów, nazwanej ironicznie „rajem”:

„Bohaterowie trafią do statku Obcych, który zabierze ich na inną planetę, jednak pojawi się tam także nowa grupa odkrywców. Zobaczycie ją już w pierwszym akcie.” – zapowiada reżyser.

Scott nie ujawnił jednak czy chodzi o grupę obcych, czy może ludzi. Zachodnie media sugerują, że może to być kolejna ekspedycja badawcza złowrogiej Weyland Corporation, która będzie miała za zadanie sprowadzenie broni biologicznej na Ziemię.

Nie są to pierwsze rewelacje, które ujawnił Ridley Scott. Wcześniej twórca w rozmowie z Empire zapowiadał, że w jego filmie znajdą się wątki związane z Ellen Ripley. Nie zdradził jednak w jaki sposób historia w „Alien: Paradise Lost” będzie powiązana z poprzednimi filmami o „Obcym”.

Zdjęcia do „Alien: Paradise Lost” ruszają na początku 2016 roku, a premierę widowiska wstępnie zaplanowano na 30 maja 2017 roku.