Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowe zdjęcie z Coco Pixara prezentuje młodego buntownika z muzyczną pasją

Rok 2017 przyniesie dwa filmy od Pixar Animation Studio. Jednym z nich jest animacja „Auta 3”, której stworzenie niesie ze sobą wiele kontrowersji i spekulacji, szczególnie po zaprezentowanym ostatnio zwiastunie, a drugim filmem będzie szczęśliwie nowy pomysł, który pozwolił Pixarowi zagłębić się w ciekawy krąg kulturowy.

“Coco” opowie historię 12-letniego Meksykanina o imieniu Miguel (głos podłożył Anthony Gonzalez), który wraz z całą rodziną zajmuje się produkcją butów. W domu chłopaka obowiązuje jedna, niezłomna zasada – żadnej muzyki. Jak możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu, chłopak jest najwyraźniej zaprzeczeniem tej reguły i niewiele sobie z tego robi:

coco zdj

Dlaczego w rodzinie Rivera nie pozwala się na muzykę? Ponieważ praprababcia Imelda i jej rodzina została opuszczona przez męża, który postanowił poświęcić wszystko dla kariery muzyka. Cichą tradycję żarliwie pielęgnuje babcia Miguela, której głosu użyczyła Renee Victor.

Oczywiście cała historia będzie determinowana złamaniem naczelnej zasady przez Miguela. Chłopak postanawia bowiem pożyczyć gitarę z grobu swojego idola Ernesto de la Cruz (Benjamin Bratt), akurat w czasie obchodów Dia de Muertos (Dzień Śmierci/Święto Zmarłych), co skutkuje wysłaniem go do Krainy Umarłych. Chlopak spotyka tam swoich przodków, mogących powiedzieć mu więcej o pochodzeniu szlabanu na muzykę w całej familii, a także szkieletora imieniem Hector (Gael Garcia Bernal), który będzie mu towarzyszył w trakcie podróży po Krainie Zmarłych.

Film, kiedy zestawimy go z “Moaną”, pokazuje, że Disney i Pixar chcą poszerzać temat wielu kręgów kulturowych i docierać do ludzi o różnym pochodzeniu etnicznym. Reżyser Lee Unkrich powiedział:

Jest to nowa historia, którą chcemy zaprezentować całemu światu. Zależy nam, by odbiór filmu przez latynoską społeczność był pozytywny i dowodził, że dobrze ujęliśmy temat. Wszyscy czujemy powagę tego przedsięwzięcia.

“Coco” pojawi się w kinach 22 listopada 2017.