Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowe zdjęcie z ekranizacji Fullmetal Alchemist

W tym roku będziemy mieli okazję zobaczyć na wielkim ekranie kilka ciekawych adaptacji popularnych komiksów czy mang, jedną z najbardziej oczekiwanych jest zdecydowanie „Fullmetal Alchemist”. Nie tak dawno pojawił się pierwszy zwiastun i przyprawił fanów o dreszcze. Teraz przyszła kolej na następną, ekscytującą rzecz – możemy zobaczyć zdjęcie prezentujące Alphonse’a Elrica w pełnej zbroi.

 

Mogliśmy już go podziwiać wcześniej, ale nie w pełnej chwale i okazałości. Sama Manga sprzedała się w ponad 60 mln egzemplarzy i była najlepszą sprzedającą się powieścią graficzną w roku 2005. Serial animowany zdobył mnóstwo nagród, a w Japonii uchodził za najpopularniejsze anime wszech czasów. Dlatego z filmem wiążą się naprawdę spore oczekiwania.

Chciałem stworzyć coś w stylu przypominającym oryginalną mangę tak bardzo, jak to możliwe. Cała obsada pochodzi z Japonii, ale tłem kulturalnym jest Europa. Jednakże ten styl nie reprezentuje specyficznej rasy czy kraju. Nigdy nie pojawi się scena, w której jakiś bohater powie coś, co mogłoby go identyfikować jako Japończyka. – mówi reżyser, Fumihiko Sori.

Dla tych którzy nie wiedzą, „Fullmetal Alchemist” to historia dwóch braci, Edwarda i Alphonse’a, żyjących w fikcyjnym świecie, w którym alchemia jest jedną z najbardziej zaawansowanych technik i jest bardzo pożądaną umiejętnością. Obaj próbują odnaleźć kamień filozoficzny, aby odnowić swoje ciała, które zostały okropnie zniszczone bo nieudanej próbie przywrócenia ich matki do życia przy użyciu zakazanej alchemii.