Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowi bohaterowie ze świata X-Men trafią na ekrany

Marvel oficjalnie ogłosił, że nawiązał współpracę ze stacjami FOX i FX. Wspólnie Zajma się produkcją dwóch seriali: „Legionu” oraz „Hellfire”.

„Legion” został zamówiony przez kablową stację FX. Opowie historię Davida Hallera, syna Charlesa Xaviera, założyciela grupy X-Men. David od dziecka zmagał się z chorobą psychiczną, a konkretnie ze schizofrenią. Postępująca choroba i rozszczepienie osobowości z czasem pozwoliły mu zyskać takie moce, jak telepatia, telekineza, teleportacja, zmiana kształtu, a nawet podróże w czasie.

David niemal całe życie spędził w szpitalu psychiatrycznym, ale tajemnicza wizyta jednego z pacjentów ośrodka wywraca jego świat do góry nogami. Okazuje się bowiem, że być może głosy oraz wizje, których doświadcza mogą być jak najbardziej realne…

Scenariusz serialu „Legion” napisze Noah Hawley („Fargo”, „Kości”), który wspólnie z Lauren Shuler Donner, Bryanem Singerem i Jephem Loebem będzie także producentem wykonawczym.

Natomiast serial „Hellfire” powstanie dla stacji ogólnodostępnej FOX. Wyprodukują go 20th Century Fox Television i Marvel Television. Producentem wykonawczym będzie Bryan Singer. Projekt serialu zakłada, że będzie to przygodowe kino akcji, skupiające się na grupie złoczyńców z The Hellfire Club. Scenariusz stworzą Patrick McKay i JD Payne.

Akcja „Hellfire” rozgrywać się będzie w latach 60-tych XX wieku, głównym bohaterem będzie młody agent specjalny, który śledząc pewną kobietę obdarzoną niezwykłymi mocami, dowiaduje się o istnieniu grupy The Hellfire Club. Stowarzyszenie milionerów pragnie przejąć władzę nad światem.

Jak na razie nie podano choćby przybliżonej daty premier obydwu seriali, ani czy będą się one łączyć z uniwersum znanym z kinowych X-Menów.