Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowi Mutanci nie trafią do kin?

Kolejne problemy z filmem „The New Mutants”. Wytwórnia 20th Century Fox nie ma szczęścia do Xmenów. Po wielkim zamieszaniu z datami premier i dokrętkami, zarówno w przypadku „Mrocznej Phoenix”, jak i „Nowych Mutantów”, wydawałoby się, że w końcu spokojnie doczekamy jak filmy pojawią się w kinach. Jednak w przypadku tego drugiego tytułu nie wydaje się to być takie pewne.

Premierę „The New Mutants” przekładano dwukrotnie. Teraz okazuje się, że nie jest wykluczony scenariusz, w którym produkcja zamiast do kin, trafi od razu na platformę Hulu.

Podobno jest to spowodowane konfliktem studia z reżyserem Joshem Boone’em, dotyczącym wizji artystycznej widowiska. Medialne doniesienia mówią, że ostatnim terminem, w którym film mógłby jeszcze zawitać do kin jest listopad (po kolejnych dokrętkach). Jednak jeśli i takie rozwiązanie nie zadowoli Foxa, to film może w ogóle nie być wyświetlany w kinach. Mówi się, że „Nowi Mutanci” tafią do dystrybucji na platformie Hulu.

Reżyserią filmu zajął się wspomniany Josh Boone, który wspólnie z Knate Gwaltney, Scottem Neustadterem i Michaelem H. Weberem stworzył również scenariusz produkcji. W obsadzie „X-Men: New Mutants” znajdują się Wolfsbane (Maisie Williams), Magik (Anya Taylor-Joy), Cannonball (Charlie Heaton), Sunspot (Henry Zaga) oraz Danielle Moonstar (Blu Hunt). Na chwilę obecną zakłada się, że „Nowi Mutanci” wejdą do kin 1 sierpnia.