Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowy aktorski Tintin od Patrice’a Leconte’a

Francuzi zajmą się przygotowaniem nowej aktorskiej odsłony przygód Tintina. Za kamerą stanie Patrice Leconte, na którego koncie znalazły się takie produkcje jak „Śmieszność”, „Dziewczyna na moście” czy „Kocham Cię, tylko daj mi spokój!”.

Leconte oprze swój film na 21. tomie komiksowej serii wydanym w Polsce pod tytułem „Klejnoty Bianki Castafiore”. Oficjalny opis albumu:

„Do Ksieżymłyna przyjeżdża, a właściwie bezczelnie się wprasza, znana włoska śpiewaczka operowa i znajoma Kapitana Baryłki Bianka Castafiore wraz ze swoją świtą i bezcennymi klejnotami. Kapitan podczas próby ucieczki przed Bianką spada ze schodów i doznaje poważnego zwichnięcia nogi, przez co zostaje na dobre uziemiony w zamku i skazany na wysłuchiwanie popisów wokalnych śpiewaczki oraz na towarzystwo wyjątkowo złośliwej papugi, którą otrzymał w podarunku. Nie mija wiele czasu, jak błyskotki śpiewaczki giną. Bianka jest zrozpaczona. Czy złodziejem jest ktoś z cygańskiego taboru, który zatrzymał się nad rzeką nieopodal zamku, czy garderobiana i akompaniator śpiewaczki, a może tajemniczy mężczyzna pałętający się po zamkowych włościach…? Podejrzanych jest wielu, a Tintin znów musi pobawić się w detektywa i rozwiązać zagadkę. Klejnoty Bianki Castafiore to istna perełka wśród albumów o Tintinie, nietypowa przygoda, w której znajdziemy wszystko oprócz… samej przygody. Autor chcąc sprawdzić, jak wielki potencjał mają jego postacie, napisał scenariusz, by zobaczyć, czy uda mu się stworzyć interesującą historię, w której intryga będzie kompletnie złudna. Udało się! Nie ma tu pościgów, podróży, złoczyńców czy wielkiej konspiracji. Komedia nakręca się sama, stanowiąc miłą odmianę od bardziej skomplikowanych historii w serii.

W rozmowie z „Le Figaro” reżyser zdradził, że już wybrał odtwórców ról kapitana Baryłki oraz Bianki, jednak nie ujawnił żadnych nazwisk. Nie wiadomo również kiedy rozpocznie prace na planie, ponieważ ma pracuje obecnie nad ukończeniem ekranizacji”Maigreta i trupa młodej kobiety” Georgesa Simenona.