Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowy fragment Króla Lwa

Widowisko live-action „Król Lew” jest jednym z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku. Disney w ramach kampanii promocyjnej zaprezentował kolejny fragment filmu. Możemy w nim zobaczyć Skazę i Simbę – przedsmak finałowego starcia tych dwóch postaci.

W oryginalnej obsadzie głosowej produkcji wystąpią: Donald Glover jako Simba, Billy Eichner jako Timon, Seth Rogen jako Pumba, John Oliver jako Zazu oraz James Earl Jones, który podobnie jak to miało miejsce w przypadku animacji, użyczy swojego głosu Mufasie. Obok nich w obsadzie pojawią się także gwiazda muzyki pop, Beyoncé Knowles-Carter, która użyczy głosu Nali, John Kani (Rafiki), Florence Kasumba (Shenzi), Eric André (Azizi) oraz Keegan-Michael Key (Kamari), Alfre Woodard (Sarabi), JD McCrary (młody Simba) i Shahadi Wright Joseph (młoda Nala). W polskim dubbingu bohaterom swoich głosów użyczą m.in. Maciej Stuhr, Jerzy Stuhr, Artur Żmijewski, Wiktor Zborowski, Zofia Nowakowska, Paweł Szymański i Pola Piłat.

Oficjalny opis nowej odsłony „Króla Lwa” w reżyserii Jona Favreau:

Simba jest młodym, prawowitym następcą tronu po swoim ojcu – królu Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowopoznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.

Za scenariusz odpowiada Jeff Nathanson (“Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”). Muzykę do filmu skomponował Hans Zimmer, twórca ścieżki dźwiękowej do animowanego pierwowzoru z 1994, za którą otrzymał Oscara.

Premiera w polskich kinach przewidziana jest 19 lipca.