Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowy horror studia Hammer

Wytwórnia Neon i studio Hammer opublikowały zwiastun obrazu grozy „The Lodge”, zapowiadającego się jako naprawdę ciekawy i klimatyczny horror.

„The Lodge” skupia się na historii rozbitej rodziny, która musi sprostać trudnemu wyzwaniu – włączeniu do siebie nowego członka, który ma niejako zastąpić kogoś bliskiego, matkę. Ojciec ma zamiar stworzyć więzi w rodzinie i przekonać swoje dzieci do tego, aby zaakceptowały jego partnerkę, dlatego zabiera wszystkich do domku na odludziu, gdzie panuje ostra zima i długie, ciemne wieczory. W pewnym momencie głowa rodziny musi opuścić pozostałych – i właśnie wtedy zaczynają dziać się osobliwe rzeczy.

„The Lodge” wyreżyserowali Veronika Franz („Safari”, seria „Raj”) i Severin Fiala („Atlas zła”) na podstawie scenariusza, który napisali wspólnie z Sergio Casci („The Caller”).

W obsadzie produkcji znaleźli się m.in. Riley Keough, Jaeden Lieberher, Lia McHugh, Richard Armitage, Katelyn Wells i Alicia Silverstone.

Światowa prapremiera miała miejsce 25 stycznia na festiwalu Sundance, ale do kin trafi dopiero tegorocznej jesieni. Wypada również wspomnieć, że podczas pokazów został stosunkowo ciepło przyjęty.