Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowy Labirynt powstanie na zlecenie TriStar

Wytwórnia TriStar rozpoczęła prace nad nowym filmem nawiązującym do klasycznego „Labiryntu” („Labirynth”) Jima Hensona z Davidem Bowiem i Jennifer Connelly. Reżyserią zajmie się Fede Alvarez, twórca znany z takich produkcji jak „Martwe zło”, „Od zmierzchu do świtu” czy „Nie oddychaj”.

Oryginalny film Hensona opowiadał o nastolatce, która podejmuje fantastyczną podróż, by ocalić młodszego brata uprowadzonego przez króla goblinów (Bowie).

Sfrustrowana koniecznością pilnowania przez kolejny weekend swojego małego braciszka Sarah (Jennifer Connelly), używa swojej bujnej wyobraźni i wzywa Gobliny ze swojej ulubionej książki „Labirynt”, prosząc aby zabrały one jej brata. Kiedy mały Toby naprawdę znika, Sarah musi podążyć jego tropem do bajkowego świata i uratować go z rąk nikczemnego króla Goblinów (David Bowie). Wejścia do jego zamku strzeże labirynt – wykręcona i zwodnicza plątanina korytarzy, wypełniona strasznymi potworami i pułapkami. Aby zdążyć na czas z ratunkiem dla braciszka, Sarah musi przechytrzyć króla Goblinów. W tym celu musi zaprzyjaźnić się z jego świtą i strażnikami oraz mieć nadzieję, że ich lojalność nie okaże się kolejną iluzją ze świata, w którym nic nie jest takie jakim się wydaje.

Scenariuszem filmu dla TriStar zajmie się Jay Basu. Napisze go w oparciu o pomysł reżysera produkcji, Fede Alvareza. W zamierzeniach twórców film ma nie być kontynuacją ani rebootem oryginalnego „Labiryntu”, ale ma przedstawić nową historię rozgrywającą się w świecie przedstawionym w 1986 roku. Wiadomo również, że w filmie nie pojawi się postać, w którą wcielał się David Bowie.

Fede Alvarez jest niezwykle podekscytowany perspektywą pracy nad filmem. Reżyser zdradził, że „Labirynt” z Davidem Bowie był jedną z tych produkcji, która sprawiła, że postanowił poświęcić się karierze filmowej. Mamy więc nadzieję, że projekt spoczywa w dobrych rękach. Alvarez ma rozpocząć prace nad „Labiryntem” po ukończeniu zdjęć do „The Girl in the Spider’s Web”. Prace na planie nowego filmu o Lisbeth Salander mają ruszyć jesienią tego roku.