Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowy materiał promujący Mroczną Phoenix z okazji Dnia X-Men

20th Century Fox ogłosiło, że 13 maja przypada Dzień X-Men. Z tej okazji w sieci pojawił się specjalny materiał podsumowujący uniwersum mutantów i zapowiadający kolejny film z cyklu – „Mroczną Phoenix”. AKTUALIZACJA: Wytwórnia zaprezentowała też nowy zwiastun produkcji!

Poniżej możecie obejrzeć okolicznościowe wideo będące hołdem dla franczyzy X-Men i zarazem wprowadzeniem do „Mrocznej Phoenix”.

Oficjalny opis nadchodzącego wielkimi krokami widowiska:

Jean Grey, jedna z pierwszych członkiń X-Men, nigdy w pełni nie rozumiała głębi i złożoności swojej mocy. Podobnie jak jej mentor i przyjaciel Charles Xavier, Jean potrafi dokonywać niezwykłych rzeczy siłą swego umysłu. Jest ona jednak znacznie potężniejsza niż Charles – i każdy inny mutant na naszej planecie. Po tym, jak misja powstrzymania kosmicznej katastrofy prawie ją zabija, Jean powraca przemieniona, a doświadczenie, którego doznała, uwalnia prawdziwy potencjał jej nieprawdopodobnej mocy. Jean wymyka się spod kontroli i powoli przemienia się w swoje alter ego, nadprzyrodzoną siłę, znaną jako Mroczny Phoenix i zaczyna zagrażać więzom, które łączą drużynę X-Men. Kiedy X-Men przygotowują się, by odeprzeć kosmiczną inwazję, która może zniszczyć życie na Ziemi, muszą także stawić czoło zagrożeniu, jakie sprowadza na nich jeden z członków ich rodziny. Reżyseria: Simon Kinberg, w rolach głównych: nominowany do Złotego Globu James McAvoy, nominowany do Oscara Michael Fassbender, nagrodzona Oscarem Jennifer Lawrence, Nicholas Hoult, Sophie Turner, Tye Sheridan, Alexandra Shipp i nominowana do Oscara Jessica Chastain.

„X-Men: Dark Phoenix” zawita do kin 7 czerwca 2019 roku, a poniżej najnowszy plakat promujący film: