Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowy nabytek w obsadzie Han Solo: A Star Wars Story

Kompletowanie obsady kolejnego spin-offu ze świata „Gwiezdnych Wojen” trwa. Tym razem pojawiły się doniesienia, że w „Han Solo: A Star Wars Story” w kluczowej roli wystąpi Phoebe Waller-Bridge („Fleabag”, „Broadchurch”, „Odważ się zdobyć faceta”).

Jak na razie szczegóły dotyczące roli Phoebe Waller-Bridge pozostają utrzymywane w tajemnicy. Jednak twórcy zdradzili, że będzie postać grana przez aktorkę będzie istotną częścią obsady, porównywalną do droida K-2SO w kreacji Alana Tudyka z „Rogue One: A Star Wars Story” .

Potwierdzonymi członkami obsady „Han Solo: A Star Wars Story” są również Alden Ehrenreich (Han Solo), Donald Glover (Lando Calrissian), Woody Harrelson (Garris Shrike), a także Emilia Clarke. Film reżyserują Chris Miller i Phil Lord, a scenariuszem zajął się Lawrence Kasdan, który współpracował przy tworzeniu chociażby skryptu do „Przebudzenia Mocy”.

Prace na planie filmowym ruszyły w styczniu, a premiera została zaplanowana na maj 2018 roku, jednak pojawiły się informacje, że Disney zechce zachować dotychczasową tradycję grudniowych premier „Gwiezdnych Wojen” i data ta może ulec zmianie.