Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowy projekt filmu w oparciu o dzieła Stephena Kinga

Ostatnimi czasy w Hollywood twórczość Kinga jest rozchwytywana. Po dość niefortunnej „Mrocznej wieży”, triumfy w kinach święci nowa wersja „To”, a już niebawem zadebiutuje „Gra Geralda” czy „1922”. Okazuje się, że to nie koniec ekranizacji!

W planach na najbliższą przyszłość znalazł się film w oparciu o powieść „Talizman”. Powstanie na zlecenie studia Amblin Entertainment. Scenariusz przygotuje Josh Boone – reżyser „X-Men: New Mutants”, a niewykluczone, że twórca stanie także za kamerą widowiska.

Powieść Stephena Kinga oraz Petera Strauba z 1984 roku w Polsce ukazała się m.in. nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka. Jest pierwszym tomem cyklu o Jacku Sawyerze. Dla przypomnienia poniżej zamieszczamy jej opis:

Jack Sawyer, dwunastoletni syn chorej na raka aktorki, wyjeżdża wraz z nią z Kalifornii do opustoszałego miasteczka letniskowego w New Hampshire. Jack nie chce dopuścić do świadomości choroby matki. Poznaje starego Murzyna, dozorcę wesołego miasteczka, który ujawnia mu zdumiewającą prawdę. W równoległym do naszego świecie, zwanym Terytoriami, Dwójniczka jego matki, Laura DeLoessian, również jest śmiertelnie chora. Tylko Jack może uratować obydwie kobiety – jeśli pójdzie na drugi koniec kontynentu, gdzie w groźnym, pełnym zła czarnym hotelu znajduje się Talizman o uzdrawiającej mocy. Jack rusza więc na heroiczną wyprawę przeskakując między dwoma światami, przeżywając niesamowite przygody, poznaje wrogów i przyjaciół. Przede wszystkim jednak dorasta i staje się godnym Talizmanu. Jego wyprawa ma jeszcze bardziej doniosłe znaczenie, niż sobie pierwotnie wyobrażał.

talizman