Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowy spot telewizyjny Marsjanina!

 

Dziś 20th Century Fox opublikowało kolejny zwiastun najnowszej produkcji pt. „Marsjanin”. Film w reżyserii Ridleya Scotta ma się pojawić w polskich kinach 2 października tego roku.

„The Martian” jest filmową adaptacją powieści Andy’ego Weira pod tym samym tytułem. W Polsce książka została wydana 19 listopada 2014 roku nakładem wydawnictwa Akurat.

Reżyserem „Marsjanina” jest Ridley Scott. Scenariusz stworzył Drew Goddard („Lost”, „Daredevil”, „Dom w głębi lasu”). W obsadzie, oprócz Matta Damona, znajdują się Jessica Chastain, Kristen Wiig, Kate Mara, Michael Pena, Jeff Daniels, Chiwetel Ejiofor i Donald Glover.

Ogromna burza piaskowa powoduje, że marsjańska ekspedycja, w której skład wchodzi Mark Watney (Matt Damon), musi ratować się ucieczką z Czerwonej Planety. Gdy poważnie ranny Mark odzyskuje przytomność, z przerażeniem stwierdza, że został sam na Marsie. Do dyspozycji ma zdewastowany przez burzę obóz, w którym zapasy powietrza i żywności są na wyczerpaniu. Dodatkowo wichura uszkodziła system łączności z Ziemią. Jego samopoczucie pogarsza świadomość, że zapewne pozostali członkowie ekspedycji i cały sztab NASA w Houston uważają go za martwego. Dlatego nie ma co liczyć na misję ratunkową. Nawet jeśli ratunek wyruszyłby natychmiast, to dotarliby na Marsa długo po tym, jak wyczerpie zapasy powietrza, żywności i wody. Jednakże Mark nie poddaje się rozpaczy i rozpoczyna heroiczną walkę o przetrwanie. Może liczyć jedynie na siebie i swoją naukową wiedzę, zdolności techniczne oraz pomysłowość. Kluczową rolę w grze o przetrwanie na Czerwonej Planecie odegrają niezłomna determinacja i umiejętność zachowania dystansu wobec siebie i świata, który nie zawsze gra fair…

Premiera „Marsjanina” w Stanach Zjednoczonych zaplanowana jest na 30 września 2015 roku, natomiast w Polsce film wejdzie do kin 2 października.