Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowy typ czarodziei pojawi się w widowisku Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Już niedługo w kinach zadebiutuje spinoff serii o Harrym Potterze, „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, który skupi się na przygodach ucznia Hogwartu, Newta Scamandera (Eddie Redmayne). Do tej pory w zwiastunach widzieliśmy przede wszystkim poczynania głównego bohatera, ale ostatni zwiastun wprowadził nowy wątek fabularny. Okazuje się, że film ten nieco rozszerzy znane nam uniwersum i wprowadzi nowy rodzaj czarodziejów z pewnymi wyjątkowymi umiejętnościami. Czy staną się oni głównymi złoczyńcami tej produkcji?

Fani Harry’ego Pottera z pewnością wiedzą, na czym polega legilimencja i oklumenacja. Pierwsza z nich to zdolność wydobywania uczuć i wspomnień z drugiej osoby poprzez penetrację umysły i przejęcie nad nim kontroli. Oklumencja natomiast to obrona przed legilimencją. W „Fantastycznych zwierzętach” pojawia się postać Queennie Goldstein (Alison Sudol), która jest siostrą Tiny Goldstein (Katherine Waterston). Obie pracują w Ministerstwie Magii, ale Queenie posiada właśnie umiejętność legilimencji. Jednakże jej zdolności nieco różnią się od tych, które znamy. Quennie jest bardziej jak „antena”, która potrafi odczuwać emocje i myśli otaczających ją osób:

Ona jest w zasadzie taką kompletną i zupełnie magiczną empatią. Umie odczytywać ludzi – i to nie tylko ich myśli. Może poznać czyjąś historię, poznać ludzkie cele. I mimo że za pomocą swojej różdżki może czarować, wiele z jej magii to działania wewnętrzne, co sprawia, że jest nieco innym typem czarownicy. Dodatkowo jest bardzo zabawna, radosna, miła, sympatyczna i mądra, ale potrafi się również wyciszyć, bo doskonale dostraja się do ludzi – dlatego jest to dosyć ciekawa postać doza grania – pełna werwy i życia, ale bardzo skoncentrowana i świadoma. – mówi Alison Sudol.

Premiera filmu już 18 listopada!