Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowy utwór Bacigalupiego czeka na adaptację

Netflix stara się o prawa do adaptacji opowiadania Paolo Bacigalupiego. Produkcję powierzyć planuje Shawnowi Levy’emu, scenariusz natomiast ma stworzyć David Weir.

Levy ze swoją firmą Laps 21 Entertainment współpracuje już z Netflixem przy „Stanger Things”, serialu z Winoną Ryder w roli matki, która staje przeciw przerażającym siłom, aby odzyskać zaginionego synka. Pracuje także m.in. nad „Story of your life” – film na podstawie opowiadania Teda Chainga. Reżyseruje Denis Villenueve, a wystąpią w nim Amy Adams i Jeremy Renner.

David Weil zaangażowany jest w tej chwili w zaplanowaną przez Warner Bros serię filmów opartych na historiach z „Tysiąca i jednej nocy”. Napisał również thriller s-f „Moonfall”, którego produkcją zainteresowane jest niezależne studio Audax.

Utwór Bacigalupiego, zatytułowany „Mika Model” został niedawno opublikowany na łamach Slate Magazine. Dystopia przypominająca nieco „Ex Machinę”, to pierwsze z opowiadań, które ukażą się w ramach „Future Tense” – serii, powstającej jako projekt w ramach współpracy Slate, organizacji New America oraz Uniwersytetu Stanowego w Arizonie. Znajdą się w niej utwory mówiące o tym, jak technologia i nauka zmieni nasze życie.

Paolo Bacigalupi to autor wielokrotnie nagradzany Hugo, Nebulą i Locusem. W Polsce ukazały się zebrane w jeden tom powieść „Nakręcana dziewczyna” i zbiór opowiadań „Pompa nr 6”, a także powieści „Złomiarz”, „Zatopione miasta” i „Wodny nóż” oraz kilka opowiadań.