Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Nowy zwiastun filmu Więzień labiryntu: Próby ognia

Trwa kampania promocyjna produkcji opartej na powieści Jamesa Dashnera „Więzień Labiryntu: Próby ognia”. Światowa premiera filmu w już 9 września, a w polskich kinach film zobaczymy 11 września.

W sieci opublikowano drugi zwiastun superprodukcji porównywanej do „Igrzysk Śmierci”. Reżyserią kontynuacji „Więźnia labiryntu” ponownie zajął się Wes Ball.

Pierwsza część okazała się wielkim hitem. Przy budżecie 34 mln dolarów, produkcja zarobiła ponad 340 mln. W ekranizacji „Więźnia Labiryntu” mieliśmy do czynienia z akcją rozgrywającą się w świecie po wielkim kataklizmie, w którym grupa nastolatków została uwięziona w tajemniczym i niebezpiecznym Labiryncie. Główny bohater, Thomas (Dylan O’Brien) wraz z pozostałymi, po ciężkiej i tragicznej walce, znalazł drogę ucieczki z tego miejsca i wydawać by się mogło, że to koniec ich problemów.

Sukces filmu spowodował podjęcie decyzji o powstaniu kolejnych części. Sequel – „Więzień labiryntu: Próby ognia” przedstawia dalsze losy grupy młodych bohaterów w starciu z tajemniczą organizacją DRESZCZ. Znalezienie wyjścia z Labiryntu miało być końcem kłopotów, tragedii i śmierci Streferów, powrotem do normalnego życia. Tak się jednak nie stało… Okazało się, że sytuacja może stać się jeszcze gorsza i bardziej niebezpieczna. Streferów czekają bowiem Próby Ognia.
W tym filmie zobaczymy jak Thomas z przyjaciółmi stawi czoła największemu dotychczas wyzwaniu, by przeżyć i odkryć tajemnice DRESZCZ-u . Będą musieli przemierzyć dotkniętą kataklizmem pustynną Ziemię i pokonać przeszkody, na które przygotowywał ich Labirynt.

W obsadzie ponownie zobaczymy Dylana O’Briena, Kayę Scodelario, Thomasa Brodie-Sangstera, Giancarlo Esposito, Aidana Gillena, Barry’ego Peppera, Lili Taylor oraz Patricię Clarkson.

Premiera superprodukcji „Więzień labiryntu: Próby ognia” już we wrześniu.