Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

O czym będzie spin-off Gry o tron?

W ostatnich tygodniach pojawiało się wiele informacji o spin-off’ach, także dotyczących rozpoczęcia prac na planie jednego z nich. A teraz George R.R. Martin, autor „Pieśni Lodu i Ognia”, współpracujący z kierownikami poszczególnych spin-off’ów; zdradził odrobinę szczegółów na temat kręconego właśnie serialu.

Produkcja ma rozgrywać się tysiąc lat przed wydarzeniami znanymi z „Gry o tron”, w czasach na długo przed lądowaniem Aegona Zdobywcy i jego reformacji państwowych, a przede wszystkim zjednoczeniem istniejących w Westeros królestw. Akcja nowego serialu zacznie się tam, gdzie rozpoczęły się „najmroczniejsze dni” w historii kontynentu. Dlatego przypuszcza się, że powrócą Biali Wędrowcy (mówi się także o przedstawieniu ich genezy), pojawi się Azor Ahai oraz Nissa Nissa.

Martin wspomniał ponadto, żeby nie spodziewać się podziałów i granic z „Gry o tron”, gdyż siedem królestw to wynalazek o wiele nowszy, a na tysiąc lat przed „Pieśnią Lodu i Ognia” w Westeros funkcjonowało znacznie więcej państw, zaś więzi i relacje między nimi miały zupełnie inny charakter. Można więc spodziewać się ich geopolitycznego zarysu w serialu. Co ciekawe, na ekranie mają zagościć sławne role, jak Lannisterowie czy Starkowie (ci drudzy będę zapewne wspierani przez wilkory). W spin-off’ie zobaczymy też nowe stwory, choć nie wiadomo do końca o które konkretnie chodzi. Narracja z kolei ma być prowadzona z perspektywy kilku różnych bohaterów, jak miało to miejsce w „Grze o tron”.

Prawdopodobnie serial będzie nosił tytuł „The Longest Night”, chociaż na obecną chwilę jest on tylko rozważany przez twórców. Aktualnie powstaje pod kierownictwem Jane Goldman, konsultującą się z Martinem. A w obsadzie znaleźli się m.in. Naomi Watts, Josh Whitehouse, Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower czy Miranda Richardson.


Źródło: express.co.uk.com