Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Obcy: Przymierze z pierwszą zapowiedzią

Ridley Scott pracuje nad kolejną odsłoną uniwersum „Obcego”, które po raz pierwszy odwiedził w 1979 roku, a następnie w 2012 z produkcją „Prometheus”. Sequelem tego ostatniego będzie „Alien: Convenant”.

„Alien: Covenant” ma zacząć się w chwili, gdy załoga statku Covenant leci na odległą planetę po drugiej stronie galaktyki. Tam załoganci odkrywają coś, co uznają za niezbadany raj, ale tak naprawdę jest to mroczny i niebezpieczny świat, którego jedynym mieszkańcem jest android David (Michael Fassbender), ostatni ocalały z misji Prometeusza.

Na początku roku reżyser, Ridley Scott, poinformował, że Rapace nie zobaczymy w „Alien: Covenant”. Według ostatnich oficjalnych informacji, szwedzka aktorka powróci jednak do swojej roli – Dr. Elizabeth Shaw, dowódcy wyprawy badawczej poszukującej korzeni rodzaju ludzkiego. Nie wiadomo jak duża będzie tym razem rola Rapace. Z obsady „Prometeusza” oprócz niej zobaczymy także Michaela Fassbendera w roli Davida.

Reżyser potwierdził, że po tej części „Obcego” planuje jeszcze kolejne dwa filmy z tego uniwersum. Innymi słowy, „Prometeusz” doczeka się trzech sequeli, a tym samym „Obcy” czterech prequeli. Scott przyznał, że nigdy nie lubił sequeli, ale zainspirowany „Gwiezdnymi Wojnami” postanowił przedstawić historię ksenomorfów w szerszym kontekście.

Premiera „Alien: Covenant” zapowiedziana jest na 4 sierpnia 2017 roku, a scenariusz stworzyli Jack Paglen („Transcendencja”) i Michael Green („Green Lantern”, „Herosi”). W obsadzie produkcji wystąpią m.in.: Michael Fassbender, Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir oraz Carmen Ejogo.