Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Obi-Wan Kenobi powróci w Star Wars: Episode VIII?

Kilka lat temu pojawiły się plotki, że Lucasfilm przygotowuje spin-off w formie trylogii, która skupiłaby się na Obi-Wanie Kenobim i rozegrała się pomiędzy „Zemstą Sithów” a „Nową Nadzieją”. Doniesienia te nigdy nie zostały oficjalnie potwierdzone, ale Ewan McGregor wyraził swoje zainteresowanie powrotem do roli. Teraz pojawiły się pogłoski, że Lucasfilm nie ruszyło dotąd z solowym filmem Obi-Wana, ponieważ może on powrócić w ósmym lub dziewiątym epizodzie „Gwiezdnych Wojen”.

W wywiadzie z Rebel Force Radio, Anthony Breznican poniekąd zapowiedział pojawienie się ikonicznej postaci w którymś z nadchodzących filmów:

Słyszałem plotki dotyczące powodów, dla których nie powstały jeszcze filmy o Obi-Wanie. Nie zdziwiłbym się, gdyby pojawiły się one dopiero po Epizodzie IX, ponieważ czas bohatera jest raczej zarezerwowany do tego momentu. Nie sądzę, żeby to, co powiem, było kontrowersyjne, ale działania Lucasfilm w kolejnych częściach „Gwiezdnych Wojen” mają związek z Obi-Wanem. Lucasfilm twierdzi, że opowiedzenie historii Epizodu IX powinno rozegrać się przed pierwszą trylogią, ponieważ rzeczy w niej przedstawione mogą być związane z „Przebudzeniem Mocy”. Myślę, że Rey i Obi-Wan mają jakieś powiązania natury rodzinnej i w takim układzie moglibyśmy zobaczyć bohatera w którymś z filmów. Ewan McGregor byłby swoją drogą w idealnym wieku, by powtórzyć rolę. – zapowiedział Breznican.

LucasFilm wciąż nie wyznaczyło konkretnej daty debiutu „Star Wars: Episode IX”, ale wiadomo, że reżyserią zajmie się Colin Trevorrow.