Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Obi-Wan Kenobi z szansą na swój film?

Jakiś czas temu poinformowaliśmy Was o tym, że być może doczekamy się kolejnej trylogii z uniwersum SW, która skupiać się będzie na postaci Obi-Wana Kenobiego. Do tej pory nie ma żadnego oficjalnego potwierdzenia, wszystko jest jedynie pewną opcją, ale jeżeli dyrekcja zdecyduje się wprowadzić ten plan w życie, to serie Marvel Comics mogą zapewnić materiał, nad którym będzie można pracować.

Marvel Comics, a dokładniej ich linia Star Wars, skupia się na wypełnieniu luki w czasie pomiędzy wydarzeniami z „Nowej Nadziei” i „Imperium kontratakuje”, ale Yahoo! donosi, że kolejne wydania będą dotyczyć lat, które Obi-Wan Kenobi spędził na Tatooine, tuż po „śmierci” Anakina Skywalkera, która równała się „narodzinom” Dartha Vadera. Historia będzie opowiedziana w ramach retrospekcji.

Yahoo! udostępniło również zarys fabuły: Doświadczcie wstrząsających relacji z dni życia Obi-Wana, które już przeminęły! To był czas, kiedy na Tattooine królowała niesprawiedliwość. Wśród nikczemnej, szalonej szumowiny pośrodku piasków, tylko Jedi może przynieść nadzieję na wyzwolenie planety z łap gangów, złodziei i bandytów. Ale czy Ben zaryzykuje wszystko, aby zrobić to, co należy? Nawet jeżeli oznacza to ujawnienie siebie tym, którzy go poszukują w jego miejscu pobytu?

Z pewnością taka filmowa trylogia spotkałaby się z uznaniem fanów i pozostaje nam tylko czekać, aż studio podejmie właściwą decyzję!