Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Obsada spin-offu Harry’ego Pottera powiększa się o kolejne gwiazdy

W widowisku „Fantastic Beasts and Where to Find Them” zobaczymy laureata Oscara Jona Voighta („Powrót do domu”, „Ray Donovan”), Carmen Ejogo („Selma”, „Noc oczyszczenia: Anarchia”) oraz Gemmę Chan („Humans”, „Jack Ryan: Teoria chaosu”).

Trylogię wyprodukuje Warner Bros. Przedstawi ona widzom przygody Scamandera, autora tytułowego bestiariusza – „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, który stał się podręcznikiem czytanym przez Harry’ego Pottera. Akcja trylogii rozgrywać się będzie 70 lat przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszej części przygód młodego czarodzieja z blizną – „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

Wiadomo, że głównego bohatera, Newta Scamandera, zagra Eddie Redmayne – zdobywca Oskara za „Teorię wszystkiego”. Angaż wcześniej otrzymali także: Katherine Waterston („Wada ukryta”, „Być jak Flynn”), Alison Sudol („Dig”, „Other People’s Children „), Dan Fogler („Scenic Route”, „Fanboys”), Ezra Miller („Musimy porozmawiać o Kevinie”) oraz Colin Farrell, który wcieli się w postać czarownika Gravesa.

Zdjęcia do produkcji zaczęły się w sierpniu w Leavesden w studiach wytwórni Warner Bros.

Reżyserią widowiska fantasy zajmuje się David Yates, który odpowiada za cztery ostatnie filmy o przygodach Harry’ego Pottera. Scenariusz produkcji stworzyła sama J.K. Rowling.

Światowa premiera „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” została zaplanowana na 11 listopada 2016 roku, a kolejne części trylogii mają zadebiutować odpowiednio w 2018 i 2020 roku.