Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Oficjalna zapowiedź filmu Portal już wkrótce

 

Minęły już ponad 3 lata, odkąd J.J. Abrams ogłosił swój udział w tworzeniu filmowych adaptacji gier “Portal” i “Half-Life”, ale jak dotąd nie pojawiło się więcej informacji na temat żadnej z nich. Podczas promocji “10 Cloverfield Lane” wiosną tego roku filmowiec stwierdził, że oba projekty są w produkcji, a scenarzyści mają sporo pracy – nie wspomniał jednak o żadnych konkretnych nazwiskach.

Podczas ekskluzywnej premiery “Westworld”, J.J. Abrams nie tylko potwierdził, że “Portal” wciąż jest w produkcji, ale także dał fanom nadzieję na oficjalną zapowiedź już wkrótce:

Oba projekty wciąż są na etapie produkcji. W przyszłym tygodniu mamy spotkanie z Valve, i mam nadzieję, że wkrótce oficjalnie będziemy mogli zapowiedzieć “Portal”. Przechodzimy przez bardzo interesujące rozmowy ze scenarzystami, którzy zaczęli mieć lekkiego świra na punkcie produkcji. Tak się dzieje, kiedy robi się film o specyficznej rzeczy, która wypracowała już sobie pewną jakość i ma oddanych fanów.

Gra “Portal” ukazała się w 2007 roku. Gracze wcielali się w bohaterów, mających rozwiązywać swego rodzaju zagadki przy użyciu teleportów. Poniżej wideo pokazujące wywiad z Abramsem dotyczący “Portala”.