Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Oficjalna zapowiedź Rock Dog

 

Mamy pierwszy zwiastun animacji „Rock Dog”, który opowiada historię… rockowego psa. Głosu udziela mu Luke Wilson, a z kolei ojcu bohatera J.K. Simmons. Tajemniczy mentor przemówi głosem Eddiego Izzarda.

O tym filmie nie słyszało się do tej pory za dużo, ale jego premiera ma mieć miejsce 24 lutego 2017 roku. Poniżej możecie zapoznać się z zarysem fabularnym animacji.

Dla mastifów tybetański żyjących w Snow Mountain psie życie posiada prosty riff: strzec spokojną wioskę pełną owiec przed atakiem wilka Linnuxa (Lewis Black) i jego wściekłą bandą. Aby uniknąć jakiegokolwiek rozproszenia, przywódca mastiffów, Khampa (J. K. Simmons), zakazuje muzyki wszystkim mieszkańcom góry. Ale kiedy jego syn Bodi (Luke Wilson) odkrywa radio, które wypadło z przelatującego samolotu, wystarczy zaledwie kilka dźwięków gitary, by Bodi zaoragnął zostać gwiazdą rock and rolla. Oczywiście oznacza to sprzeciwienie się życzeniom ojca, opuszczenie miasta i odnalezienie lokalnego legendarnego muzyka, Angusa Scattergooda (Eddie Izzard), który musi szybko napisać nową piosenkę. Jeżeli Bodi mu w tym pomoże, Angus napisze piosenkę, a wilki zostaną pokonane, to wówczas jego życie odzyska rytm. Stanie się tym, o kim zawsze marzył: więcej niż psem, więcej niż bogiem rocka… zostanie rock psem!