Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Oficjalne wyniki Przebudzenia Mocy w Polsce

Wytwórnia Disney podała oficjalne dane z ostatniego weekendu w Polsce. Okazuje się, że 43% widowni wybrało się na pokaz „Przebudzenia Mocy” z dubbingiem.

Disney Polska poinformował, że w ostatni weekend „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy” przyniosły 18 milionów zł, będąc bezsprzecznie najlepszym otwarciem w kraju pod względem finansowym (duża jest w tym zasługa seansów w 3D i IMAX). Jest to rekordowa kwota na polskim rynku, jednak biorąc pod uwagę frekwencję, to jest odrobinkę słabiej.

W Polsce najnowszej odsłonie gwiezdnej sagi nie udało się pobić rekordu oglądalności – w premierowy weekend do kina wybrało się 789 tysięcy osób, co zapewnia jej trzecią pozycję. Liderem pozostaje „Pięćdziesiąt twarzy Greya” (834 479 osób), a drugie miejsce należy do filmu „Shrek Trzeci” (około 793 tysiące osób).

Interesujący jest fakt, że nadal niesłabnącą popularnością cieszą się wersje dubbingiem. „Przebudzenie Mocy” z dubbingiem wybrało 43% widzów, którzy zdecydowali się obejrzeć film w tygodniu premiery (oznacza to około 340 tysięcy widzów).

zrodło: polskidubbing.pl/informacja prasowa