Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Oficjalny plakat promocyjny filmu Duma i uprzedzenie i zombie

Któż nie zna słynnej historii miłosnej autorstwa Jane Austen? „Duma i uprzedzenie” to klasyka, która każdemu kiedyś obiła się o uszy. Zazwyczaj młode dziewczęta w tamtych czasach uganiały się za mężami… ale tym razem Elizabeth Bennet i jej siostry uganiają się za zombie! Tymczasem wytwórnia Lionsgate zaprezentowała nam oficjalny plakat promocyjny tej produkcji.

„Duma i uprzedzenie i zombie” to przerobiona przez Setha Grahame-Smitha klasyczna powieść Jane Austen. Choć książka spotkała się z negatywnymi opiniami i uznano ją za okrutną profanację, to film ma spore szanse na sukces. W wersji Smitha siostry Bennet dalej przeżywają swoje perypetie miłosne, ale prócz tego muszą się zmierzyć z wygłodniałymi zombie. Na szczęście, kobiety nie zostały same – na pomoc przychodzi im pan Darcy i regiment brytyjskiej armii.

W filmie zobaczymy m.in. Lily James („Kopciuszek”), Sama Rileya („Control”), Jacka Hustona („Zakazane imperium”), Bellę Heathcote („Mroczne cienie”) oraz Matta Smitha („Doctor Who”).

„Duma i uprzedzenie i zombi” w reżyserii Burra Steersa będzie miała światową premierę 4 lutego 2016 roku. W polskich kinach film zobaczymy 11 marca, a poniżej możecie zobaczyć plakat promocyjny produkcji.

duma i zombie