Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Oficjalny tytuł reboota Resident Evil

Jeszcze w tym roku swoją premierę będzie miało nowe widowisko, które powstało w oparciu o cykl gier „Resident Evil”. Teraz reżyser reboota, Johannes Roberts, zdradził oficjalny tytuł produkcji.

Johannes Roberts podczas wywiadu z IGN z okazji wirtualnego festiwalu SXSW, zdradził, że widowisko wejdzie do kin jako „Resident Evil: Welcome to Raccoon City”. Możemy się też spodziewać, ze film będzie bliższy pierwowzorowi niż poprzednie ekranizacje:

Oczywiście wiemy, że jest już cykl filmowy „Resident Evil”, ale nasz film nie ma z nim nic wspólnego. My opowiemy zupełnie odrębną historię typu origin, której źródłem są gry wideo i świat horroru. W grach najbardziej podoba mi się, że są tak przerażające. I właśnie taki film chciałem nakręcić – mroczny, niepokojący.

– zapowiedział Roberts.

Akcja „Resident Evil: Welcome to Raccoon City” będzie rozgrywać się w 1998 roku w mieście opanowanym przez zombie. W obsadzie widowiska pojawią się m.in. Kaya Scodelario (Claire Redfield), Hannah John-Kamen (Jill Valentine), Robbie Amell (Chris Redfield), Avan Jogia (Leon S. Kennedy), Neal McDonough (William Birkin) oraz Tom Hopper (Albert Wesker).