Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Oficjalny zwiastun Arrival

Pierwotnym tytułem filmu było “Story of Your Life” – oficjalny tytuł produkcji to “Arrival”. Projekt to wysoce zaawansowane, twarde science-fiction, przełamujące ograniczenia gatunku. Poniżej możecie zobaczyć pierwszą zapowiedź produkcji.

 

Film opowie historię zaczerpniętą z opowiadania Teda Chianga pt. “Story of Your Life”.

Główną bohaterką jest Louise Banks (Amy Adams), której główne zdolności opierają się na jej znajomości języków obcych. Kobieta zostaje zatrudniona przez wojsko, by kontaktować się z przybyłymi na Ziemię kosmitami. Zadaniem Banks jest określenie, czy obcy mają pokojowe zamiary. Po jakimś czasie bohaterka bez trudu porozumiewa się z przybyszami i zaczyna mieć wizje, łudząco przypominające wspomnienia. Okazuje się, że stanowią one podstawę do zrozumienia prawdziwego celu odwiedzin kosmitów. Jeremy Renner wcieli się w profesora fizyki, który pomaga Banks komunikować się z obcymi. W obsadzie znaleźli się również Forrest Whitaker i Mark O’Brien, który sportretuje wojskowego, który pomoże głównej bohaterce rozwikłać zagadkę.

Za scenariusz odpowiedzialny jest Eric Heisserer (“Coś”). Reżyseruje Denis Villeneuve. Projekt powstaje dla wytwórni Paramount Pictures. “Arrival” ma pojawić się w kinach 11 listopada 2016.