Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ojciec Heatha Ledgera o pamiętniku Jokera

Nie można zaprzeczyć temu, że Heath Ledger jest jednym z najlepiej zapamiętanych Jokerów. Sprawdził się w tej roli doskonale, a jeden z niemieckich filmów dokumentalnych o jego życiu wyjaśnia, w jaki sposób stworzył swój mrożący krew w żyłach wizerunek Jokera.

Jedna ze scen przedstawia ojca Ledgera, Kima, który przegląda dziennik swojego syna, jaki powstał podczas przygotowywania się do owej roli.

„Zabarykadował się w hotelu, w swoim apartamencie, na jakiś miesiąc bądź dłużej, aby w pewien sposób pobudzić w swoim umyśle nadchodzącą rolę. To było typowe dla Heatha przy wszystkich filmach. On zanurzał się w każdym z granych bohaterów. Myślę, że to był po prostu całkiem nowy poziom.”

Dziennik jest pełen obrazów kart, scen z komiksów o Batmanie oraz Alexie Delarage’u z „Mechanicznej pomarańczy”. Można również zobaczyć słowo „Chaos” z charakterystyczną zielenią.

Ledger niestety zmarł w wieku 28 lat w roku 2008, a rok później pośmiertnie otrzymał Oscara za rolę Jokera – jego statuetkę również można zobaczyć w poniższym klipie.