Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ostatni Jedi prywatną wizją Riana Johnsona?

W mediach pojawiły się nowe informacje na temat „Ostatniego Jedi”, widowiska, które podzieliło fanów „Gwiezdnych Wojen” na całym świecie. Okazuje się, że film jest w dużej mierze autorskim projektem Johnsona.

Jedna z gwiazd nowej trylogii „Gwiezdnych Wojen”, Daisy Ridley (Rey) w rozmowie z magazynem „Geek” ujawniła kilka ciekawostek na temat J.J. Abramsa i reżysera „Ostatniego Jedi”, Riana Johnsona:

J.J. napisał „Epizod VII”, podobnie, jak „VIII” i „IX”. Później przyszedł Rian i przepisał „Ostatniego Jedi” praktycznie od początku. Myślę, że istniał ogólny zarys głównych wątków, jakie mieliśmy zobaczyć w nowej trylogii, ale ostatecznie doszliśmy do wniosku, że każdy reżyser powinien mieć zapewnioną pewną niezależność w tworzeniu własnego filmu. J.J. i Rian spotykali się wielokrotnie i dyskutowali nad „Ostatnim Jedi”, ale uważam, że jest to zdecydowanie film Riana. Chyba nie zachował nic z pierwotnego skryptu. – zdradziła w rozmowie z dziennikarzami aktorka.

Miejmy nadzieję, że nadchodzący „Epizod IX” będzie miał więcej szczęścia do twórców. Reżyserią ma zająć się J.J. Abrams, więc możliwe, że wszystko wróci do normy. „Star Wars: Episode IX” ma zadebiutować 20 grudnia 2019 roku.