Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ostatni Jedi ze spadającą oglądalnością

Najnowsza odsłona „Gwiezdnych Wojen” zaliczyła blisko 70% spadek oglądalności, ale nadal pozostaje numerem jeden w amerykańskim box office. Niestety, już wiadomo, że produkcja nie przyniesie rekordowych zysków.

W ostatni weekend „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi” zarobił w USA 68,48 mln dolarów notując 68,9% spadek oglądalności, a na swoim koncie zdołał zgromadzić łącznie 777,57 mln dolarów. Już teraz pewnym jest, że najbardziej kasową produkcją z franczyzy pozostanie „Przebudzenie Mocy”, które w 2 tygodniu po premierze zdołało zarobić (w samych USA) ponad pół miliarda dolarów. Prognozy dla „Ostatniego Jedi” nie są już takie optymistyczne: bukmacherzy przewidują, że superprodukcja będzie mieć problem z osiągnięciem pułapu globalnych zysków w wysokości 1,5 miliarda.

Na drugim miejscu zestawienia w Stanach Zjednoczonych znalazła się produkcja „Jumanji: Przygoda w dżungli” z Dwayne’em Johnsonem, Jackiem Blackiem, Karen Gilian i Kevinem Hartem w rolach głównych. Nowa wersja „Jumanji” zadebiutowała osiągając przyzwoite 36,4 mln dolarów, gromadząc na swoim koncie globalne wpływy w wysokości 118,2 mln. Podium zamyka komedia „Pitch Perfect 3”, która dla Universal Pictures zarobiła na otwarciu 20 mln. Pierwsza dziesiątka amerykańskiego box office prezentuje się następująco:

box of 12 2

Źródło: boxofficemojo.com