Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ostatnia rola Alana Rickmana – w Alicji po drugiej stronie lustra

Disney wypuścił dwa zwiastuny, w których możemy usłyszeć głos niedawno zmarłego aktora. W kontynuacji przygód Alicji według Tima Burtona, która do kin trafi w maju, niedawno zmarły aktor ponownie udzielił głosu gąsienicy Absolemowi.

Artyści nigdy nie umierają naprawdę – nadal można wracać do tego, co stworzyli. Czasem zostają też ostatnie role, premierę mające już po ich odejściu. I chociaż to ostatnia rola niezapomnianego aktora, do tego „tylko” udzielił on głosu animowanej postaci – to jednak właśnie tembr jego głosu był dla wielu fanów tym, co najbardziej zapadało w pamięć.

Twórcy filmu właśnie słowami wypowiedzianymi przez Alana Rickmana rozpoczęli dwa telewizyjne spoty produkcji. Czemu zresztą trudno się dziwić, jako że Absolem już w pierwszej części był, choć nie towarzyszył jej przez większość czasu, niejako przewodnikiem Alicji po Krainie Czarów.

Kontynuację miała i nowelka Lewisa Carrolla. Jednak film z 2010 roku dosyć swobodnie potraktował wątki i postacie z oryginału, a druga część wygląda na jeszcze odleglejszą od książek. Alicja, która poprzedni część zakończyła wybierając zamorskie wyprawy handlowe zamiast małżeństwa, po kilku latach wraca do Londynu i przechodząc przez zwierciadło wraca do fantastycznego świata. Tym razem Biała Królowa wysyła ją na niebezpieczną wyprawę, w której musi zdobyć Chronosferę i cofnąć się w przeszłość, by uratować Kapelusznika.

W filmie, reżyserowanym przez Jamesa Bobina, według scenariusza Lindy Woolverton, pojawią się wszyscy aktorzy znani z „Alicji w Krainie Czarów”: Johnny Depp, Anne Hathaway, Mia Wasikowska, Helena Bonham Carter oraz jako głosy – Alan Rickman, Stephen Fry, Michael Sheen i Timothy Spal. Występuje także Zanik Hightop jako ojciec Kapelusznika oraz Sacha Baron Cohen w roli samego Czasu.

Do kin produkcja trafi 27 maja 2016.

A teraz zobaczmy – i posłuchajmy…