Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Ostatnie szlify fabule Silver & Black nadadzą nowe scenarzystki

Finałową wersję scenariusza do komiksowego widowiska Sony Pictures o Black Cat i Silver Sable napiszą Geneva Robertson-Dworet („Tomb Raider”) oraz Lindsey Beer („Chaos Walking”).

Pierwszą wersję scenariusza „Silver & Black” stworzyli Christopher Yost i Lisa Joy. Reżyserią filmu zajmie się Gina Prince-Bythewood, znana z produkcji takich jak „The Secret Life of Bees”, „Love and Basketball” czy „Beyond the Lights”. Produkcja ma wchodzić w skład budowanego przez wytwórnię spiderverse, które otworzy w tym roku „Venom” z Tomem Hardym w roli głównej. Premiera „Silver & Black” została wstępnie zaplanowana na luty 2019 roku.

Silver Sable nie pojawiła się do tej pory w aktorskich filmach ze Spider-Manem. Jej postać stworzyli w 1985 roku Tom DeFalco i Ron Frenz. Pochodzi z fikcyjnego państwa Symkaria i jest wyszkolonym najemnikiem, a jej celami są zbrodniarze wojenni. Ma powiązania z firmą Silver Sable International i jest odpowiedzialna za powołanie drużyny Wild Pack, której została dowódcą.

Felicia Hardy aka Black Cat natomiast pojawiła się na kartach komiksów w 1979 roku, a jej twórcami są Marv Wolfman i Keith Pollard. Na wielkim ekranie sportretowała ją Felicity Jones w „Niesamowitym Spider-Manie 2”. Black Cat jest ekspertką od włamań, a oprócz supermiły, szybkości i umiejętności widzenia w ciemności, posiada moc przynoszącą pecha osobom w jej otoczeniu. Przez pewien czas romansowała ze Spider-Manem.