Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pacific Rim 2 skupi się na bohaterach i fabule, a nie na efektach specjalnych

Wiadomość o powstaniu sequela Pacific Rim obiegła świat już dawno. Jednak tym razem możemy przekazać Wam naprawdę dobrą wiadomość. Druga część filmu nie będzie tak widowiskowa jak poprzednia, ale twórcy wynagrodzą te braki rozbudowaną fabularną stroną projektu. Głos w tej sprawie zabrał Charlie Hunnam, gwiazda Pacific Rim.

Można się spodziewać, że z powodu pomniejszonego budżetu – produkcja „Pacific Rim 2” ma kosztować mniej niż oryginał, reżyser – Guillermo Del Toro, skupi się bardziej na bohaterach niż efektach specjalnych.

W wywiadzie dla Entertainment Weekly, Charlie Hunnam (Raleigh Becket) podkreślił, że „gdy efekty specjalne przeważają nad treścią, właściwą historią, to bardzo mnie to irytuje, przez co zmniejsza się moje zaangażowanie. W Pacific Rim staraliśmy się utrzymać równowagę między tymi elementami, jednak mam wrażenie, że w ostatecznym rozrachunku, za daleko poszliśmy w kierunku widowiska, a straciliśmy po drodze fabułę.”

Aktor zorientował się jednak, że jest dobrze widziane, by krytykować swoje produkcje, ponieważ w dalszej części wypowiedzi wyraził nadzieje, że zrekompensują błędy jedynki w sequelu. „Nie chodzi o to, że nie jestem dumny z Pacific Rim. Ta produkcja bardzo mi się podobała, podobnie jak wielu widzom. Jestem zdania, że publiczność dostała to, czego po nim oczekiwała. Jednak mam wrażenie, że mogliśmy dać z siebie więcej, by uczynić Pacific Rim lepszym, kładąc większy nacisk na historię”. – powiedział aktor.

O tym, czy mniejszy budżet korzystniej wpłynie na produkcję przekonamy się już za 2 lata. Premiera „Pacific Rim 2” jest zapowiedziana na sierpień 2017 roku.