Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Paramount oddaje stery Enterprise kobiecie

Mamy nowe informacje dotyczące dwóch widowisk z uniwersum „Star Trek”. Wytwórnia powierzyła stanowisko reżysera „Star Trek 4” S.J. Clarkson, która do tej pory odnosiła sukcesy jako twórca seriali (m.in. „Dexter”, „Herosi” czy „Jessica Jones”). A jaka przyszłość czeka projekt filmu Tarantino?

Widowisko, o którym na chwilę obecną mówi się „Untitled Tarantino Star Trek” znajduje się na etapie tworzenia fabuły. Scenariusz filmu pisze Mark L. Smith („Zjawa”), a jak donoszą nieoficjalne źródła The Hollywood Reporter i Variety, produkcja powstanie po „Star Trek 4” i nie będzie z nim związana. Wydarzenia w nim przedstawione będą rozgrywać się w innej linii czasowej.

Reżyserią czwartej części „Star Trek” zajmie się S.J. Clarkson na podstawie scenariusza stworzonego przez Johna D. Payne’a i Patricka McKaya. Ci dwaj twórcy pracowali nad pierwotną wersją skryptu „Star Trek: W nieznane”, jednak ich pomysły w nikłym stopniu zostały ujęte w finałowej wersji scenariusza, dlatego nie zostali ujęci w napisach końcowych.

O fabule „Star Tek 4” wiadomo bardzo mało. Częścią wydarzeń ma być George Kirk, ojciec Jamesa (Chris Pine), w którego ponownie wcieli się Chris Hemsworth. Czy będzie on obecny jedynie w retrospekcjach? Nie wiadomo. Nie wykluczone, że zobaczymy jak załoga USS Enterprise podróżuje w czasie.