Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Paramount zawiesza czwartą część Star Treka

Wytwórnia wstrzymała prace nad „Star Trek 4”, którego fabułę napisał Noah Hawley („Legion”). Z nieoficjalnych pogłosek wynika również, że z tego powodu Hawley miał wycofać się ze współpracy, ale informacje te nie zostały potwierdzone. Co dalej z franczyzą?

Możliwe, że Paramount zdecydował się na realizację innego projektu ze świata „Star Treka” – według scenariusza Marka L. Smitha, stworzonego dla Quentina Tarantino. Inspiracją do napisania skryptu Smitha był odcinek oryginalnej serii, którego akcja rozgrywała się w gangsterskim światku lat 30. XX wieku. Ostatecznie jednak Tarantino zrezygnował z udziału w projekcie.

Innym możliwym rozwiązaniem jest powrót do obsady znanej z historii J.J. Abramsa, gdzie ponownie zobaczylibyśmy Chrisa Hemswortha w roli Georgea Kirka, ojca Jamesa T. Kirka granego przez Chrisa Pine’a.

Zarówno film na podstawie skryptu Hawleya, jak i Smitha mogłyby przynieść powiew świeżości w marce, jako interesujące spin-offy. Na chwilę obecną pozostaje czekać na oficjalne stanowisko Paramountu i komentarz twórców.