Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pasażerowie kasowym przebojem w Chinach!

W ostatni weekend „Pasażerowie” z Jennifer Lawrence i Chrisem Prattem w rolach głównych, zadebiutowali na rynku chińskim i z miejsca trafili na szczyt krajowego box office. Pobili nawet widowisko „Rogue One: A Star Wars Story”!

Na otwarciu „Pasażerowie” zarobili 17,5 mln dolarów, co zagwarantowało produkcji pierwsze miejsce w box office. Pozycję lidera stracił „Łotr 1: Gwiezdne Wojny – historie”, który zaliczył ogromny spadek wpływów, sięgający aż 71%! „Łotr 1” w ubiegły weekend zarobił jedynie 9,8 mln dolarów, a zadebiutował w Chinach 6 stycznia z wpływami w z otwarcia wysokości zaledwie 31 mln dolarów.

Taki wynik odrobinę rozczarował twórców pierwszego spin-offu „Gwiezdnych Wojen”, a porażki można dopatrywać się w znacznie opóźnionej premierze widowiska w Chinach. Jednak łączne wpływy z widowiska nie powinny martwić Disneya, bo produkcja ma na swoim koncie 983,3 mln dolarów i z pewnością przekroczy pułap miliarda. Światowe wpływy „Pasażerów” wynoszą natomiast 237,971,545 dolarów, z czego na rodzinnym rynku, w USA, film zarobił jedynie 90,871,545 dolarów.