Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Patrick Stewart żegna się z rolą Profesora X

Choć „Logan” jeszcze nie pojawił się w kinach, to już pojawiają się pogłoski, że to najlepszy film związany z X-Menami, jaki kiedykolwiek powstał. Piękne solowe wystąpienie Hugh Jackmana. Wszyscy fani naprawdę mocno na to liczą. Sam Sir Patrick Stewart jest przekonany, że się nie zawiodą. Aktor przez długi okres czasu utrzymywał, że jeszcze nie jest gotowy odejść na emeryturę i porzucić swoją rolę Profesora X. Ale teraz wygląda na to, że nadeszła na to pora.

Oto co aktor powiedział w jednym z wywiadów:

Tydzień temu, w piątkowy wieczór w Berlinie, nasza trójka usiadła razem i obejrzała film [„Logan”]. Byłem nim bardzo poruszony, dużo bardziej niż za pierwszym razem. Może wiązało się to z towarzystwem tych dwóch wspaniałych facetów…ale gdy film dobiegał końca, w pewnym momencie Hugh wyciągnął rękę i chwycił moją na te kilka ostatnich minut i widziałem jak ociera łzy z oczu. Potem zdałem sobie sprawę z tego, że również płaczę. Potem film się skończył… a my tak siedzieliśmy dopóki nie zniknęły napisy końcowe. Mieliśmy chwilę czasu i siedziałem tam, zdając sobie sprawę z tego, że nigdy nie będzie lepszego, bardziej perfekcyjnego, poruszającego, emocjonalnego i pięknego sposobu pożegnania się z Charlesem Xavierem niż ten film. Więc powiedziałem do Hugh tego wieczora: „Ja też skończyłem. To już koniec.” – zapowiedział Patrick Stewart.

Czy słowo „pożegnanie” oznacza, że Xavier umiera? Tego aktor nie sprecyzował. Wszystko jest możliwe, a premiera „Logana” już niebawem!