Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Patty Jenkins nie była zachwycona Gal Gadot

„Wonder Woman” niedawno weszła do kin, a Patty Jenkins postanowiła zszokować widzów pewnym wyznaniem. Okazuje się, że pani reżyser prawie porzuciła swój pierwszy projekt o kobiecej superbohaterce, gdy okazało się, że to Gal Gadot otrzymała angaż do głównej roli.

Casting Gadot z 2013 roku do roli Wonder Woman, wzbudził spore kontrowersje i sprzeciwy nawet ze strony fanów komiksów DC. Słabo wypadała w scenach akcji, miała nie taką sylwetkę, jaką w komiksach miała Wonder Woman. Jenkins wyznała, że początkowo też nie była przekonana do wyboru Zacka Snydera:

Pamiętam, kiedy przeczytałam w wiadomościach, że Wonder Woman została obsadzona i moje serce na chwilę stanęło. Długo rozmawiałam ze studio o robieniu tego filmu i miałam nastawienie, że „to właśnie jest to”. Jednak jestem pewna, że nie dokonalibyśmy tego samego wyboru. Ale potem zaczęłam zwracać na nią uwagę, patrzyłam na nią, obserwowałam ją i to było nie do uwierzenia. Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że zrobili dużo lepszą robotę, niż ja kiedykolwiek bym zrobiła, bo nie wiem, czy przeszukałabym całą ziemię, żeby ją odnaleźć. Nie wiem, czy szukałabym na arenie międzynarodowej. Pewnie skupiłabym się na jakiejś Amerykance. Fakt, że znaleźli Gadot i ją wybrali jest dla mnie magicznym prezentem. – zdradziła reżyser.

Jenkins wyznała, że pierwsze wrażenie nie było dobre, ale potem nie mogła sobie wyobrazić lepszej Wonder Woman niż Gadot.