Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Patty Jenkins zabiera głos w sprawie krytyki Wonder Woman

Niedawno James Cameron skrytykował „Wonder Woman”, mówiąc, że film w reżyserii Jenkins jest „całkiem niezły, ale nie odkrywczy” i nie rozumie skąd tyle komplementów dotyczących produkcji. Teraz sprawę skomentowała reżyser widowiska.

Patty Jenkins stwierdziła, że każdy ma prawo do swojego zdania i wyrażania własnych opinii. Jednak jeśli rozdmuchuje się własne zdanie do rozmiarów publicznej debaty, to Jenkins podkreśliła, że nie zgadza się ze stanowiskiem Camerona i do tej pory nie otrzymała od niego żadnych przeprosin.

Warner Bros. Pictures ponownie powierzyło Jenkins reżyserię drugiej części „Wonder Woman”. Jenkins wraz z Geoffem Johnsem pracowała nad scenariuszem kolejnego filmu już od czerwca. W umowie, którą podpisała ze studiem, powierzono jej również funkcję producentki i scenarzystki, a także ponownie reżyserki filmu. Otrzyma za to wynagrodzenie w wysokości 8 milionów dolarów oraz dodatkowo otrzyma procent z zysków, jakie wypracuje „Wonder Woman 2”.

„Wonder Woman” okazała się być najbardziej kasowym filmem lata w USA, gdzie zarobiła 410 mln dolarów, a łącznie na swoim koncie zgromadziła wpływy przekraczające 813 mln dolarów.

Warner Bros. wyznaczyło wstępną datę premiery „Wonder Woman 2” na grudzień 2019 roku.