Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Paul Feig o pracach nad filmem Dark Army dla Universal Pictures

Tegoroczny „Niewidzialny człowiek” zaprezentował odmienione oblicze uniwersum potworów od Universal Pictures. Teraz o planowanym przez wytwórnię filmie „Dark Army” opowiedział jego twórca, Paul Feig.

Reżyser i scenarzysta „Dark Army” w rozmowie z serwisem Collider zdradził na jakim etapie znajduje się obecnie produkcja. Feig podkreślił, że jest to dla niego ważny projekt i zamierza zrobić go jak najlepiej, ale wiąże się to ze zwiększonym budżetem:

Wytwórnia obecnie nie jest pewna co teraz zrobić. „Niewidzialny człowiek” świetnie poradził sobie przy małym budżecie, ale mój film jest trochę droższy.

Wstępna wersja scenariusza wróciła już ze studia do twórcy, który obecnie nanosi poprawki:

Mam nadzieję, że się uda, bo uwielbiam ten projekt. Jestem bardzo podekscytowany, zarówno postaciami, które stworzyłem oraz tymi bohaterami, których przywołałem ze starych filmów. (…) Jestem fanem klasycznych horrorów o potworach z lat 30-tych, takich jak „Frankenstein” czy „Narzeczona Frankensteina” i czerpię z nich przy pracy nad „Dark Army”. Chcę zrobić prawdziwy film o potworach. Mam nadzieję, że ten projekt kiedyś ujrzy światło dzienne.

– zdradza filmowiec.

Czy uda mu się przekonać Universal Pictures do swojej wizji? Miejmy nadzieję, że tak. Dobry film o potworze nie jest zły!