Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Paula Atrydę zagra Timothée Chalamet?

Aktor nominowany do Oscara za „Tamte dni, tamte noce” jest faworytem do roli Paula Atrydy w planowanej przez Denisa Villeneuve’a nowej ekranizacji „Diuny” Franka Herberta.

„Diuna” opowiada historię Paul Atrydy, któremu zostaje powierzona opieka nad Arrakis, jedyną planetą w uniwersum, na której znajduje się bezcenny surowiec, dlatego chęć kontrolowania jej jest pragnieniem wielu innych rodzin. Paul i jego ród zostają zdradzeni, a my trafiamy w wir polityki, religii i związku człowieka z naturą, w której nie brakuje istnej rebelii.

W 1984 roku David Lynch nakręcił film na podstawie książki Herberta, powstały również dwa mini-seriale telewizyjne oraz kilka gier komputerowych.

Villeneuve nazywa swój nowy projekt „Gwiezdnymi Wojnami” dla dorosłych. Prace na planie filmowym mają ruszyć w styczniu 2019 roku. Produkcja powstaje na zlecenie Legendary Pictures.

Pewnie niebawem będziemy poznawać kolejnych aktorów, którzy pojawią się w filmie Denisa Villeneuve. A czy według Was Timothée Chalamet sprawdzi się w roli Paula Atrydy?