Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pedro Pascal w Wonder Woman 1984

W sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie aktora z planu “Wonder Woman 1984”, które udostępniła reżyserka produkcji, Patty Jenkins. Choć oficjalnie nie ogłoszono w kogo wciela się Pascal, to zdaniem fanów komiksów z DC aktor gra postać Maxwella Lorda.

Spekulacje te wydają się całkiem prawdopodobne biorąc pod uwagę, że reżyserka zamieściła pod zdjęciem Pedro Pascala (“Gra o tron”, “Narcos”) komentarz: “Nie mogę… przestać… patrzeć…”.

Maxwell Lord jest jedną z młodszych postaci w komiksowym uniwersum DC Comics, stworzona przez Keitha Giffena, J. M. DeMatteis i Kevina Maguire. Po raz pierwszy pojawił się w “Justice League #1” w maju 1987 roku. To osoba dwuznaczna moralnie i jeden ze złoczyńców DC; bogaty biznesmen z darem przekonywania. Zdołał namówić superbohaterów by stworzyli drużynę mającą uratować Ziemię. Niestety, okazał się być również psychopatycznym megalomanem dążącym do władzy nad światem.

Kolejna przygoda Wonder Woman rozgrywa się w latach 80. Tym razem superbohaterka będzie musiała stawić czoła nowemu wrogowi: Cheetah. Do tytułowej roli powraca oczywiście Gal Gadot, a u jej boku pojawi się Chris Pine jako Steve Trevor! W roli Cheetah pojawi się Kristen Wiig, do obsady dołączył też wspomniany w tajemniczej (jeszcze) roli Pedro Pascal. Scenariusz napisał Geoff Johns, a reżyserem ponownie jest Patty Jenkins.

„Wonder Woman 1984” wejdzie do kin 1 listopada 2019.