Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Peter Parker był obecny w Iron Man 2?

W 2010 roku MCU wciąż było bardzo ambitnym eksperymentem, który przetrwał jakoś filmy takie jak „Iron Man 2” czy „Spider-Man”, ale ugrzęzło pomiędzy „Spider-Man 3” i „The Amazing Spider-Man”. Jednak te dwie franczyzy nigdy nie miały się przeciąć. Sony posiadało Spider-Mana, a Marvel Studios swoje własne postacie. A umowa, która miałaby te dwie firmy w jakiś sposób połączyć stała pod znakiem zapytania przez lata.

 

Mimo wszystko, pojawiła się jedna fanowska teoria, która mówiła, że młody Peter Parker pojawił się w „Iron Man 2”. A ponieważ Spider-Man stał się teraz pełnoprawnym członkiem MCU, teoria została potwierdzona! Pamiętacie scenę, w której Tony Stark walczył z armią zabójczych dronów wzdłuż Stark Expo? Na ziemi leżał młody dzieciak w stroju Iron Mana, który był na pograniczu śmierci, ale w ostatnim momencie Tony Stark uratował chłopca. Ludzie zaczęli się zastanawiać, czy nie był to przypadkiem Peter Paker. Teraz Tom Holland potwierdził tę teorię:

Dzisiaj to potwierdzam. Jakieś 20 minut temu rozmawiałem z Kevinem Feigem. Może właśnie ujawniłem wielki, stary spoiler, ale stało się. To jest fajne. Podoba mi się pomysł, że Peter Parker był w tym uniwersum od początku. – mówi aktor.