Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Piękna i Bestia króluje w światowym box office

Najnowsza superprodukcja Disneya spełniła oczekiwania i okazała się być kasowym hitem. Film zarabia krocie i śmiało zmierza po miliard dolarów!

Reżyserią „Pięknej i Bestii” dla Disneya zajął się Bill Condon.Film nie daje szans konkurencji i drugi tydzień króluje w zestawieniach box office. W samych Stanach Zjednoczonych zarobił w ostatni weekend 90,426 mln, a do tej pory zgromadził na rynku krajowym ponad 335,5 mln. Dodając do tego wpływy z zagranicy, zyski przekraczają kwotę 731 mln dolarów! Oglądalność produkcji nie notuje drastycznych spadków, więc można już śmiało założyć, że w najbliższym czasie „Piękna i Bestia” przekroczy granicę miliarda dolarów zysku.

W najbliższym tygodniu film pobije zapewne zyski zeszłorocznego hitu studia, „Księgi Dżungli” (364 mln dolarów w samych USA). „Piękna i Bestia” ma również realne szanse wejścia do zestawienia dziesięciu najbardziej kasowych produkcji w historii studia Walt Disney Pictures. Obecnie na 10 miejscu znajduje się „Kraina lodu”, która przyniosła zyski w wysokości 400,7 mln dolarów z kin na terenie Stanów Zjednoczonych.

Źródło: boxofficemojo.com