Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Piękna i Bestia zmierza po miliard dolarów

Widowisko od Disneya nie przestaje przynosić wytwórni kolejnych milionów i śmiało zbliża się do osiągnięcia magicznej granicy miliarda dolarów. Po ostatnim weekendzie na koncie filmu znajduje się bowiem 977,640,162 dolarów. Jak prezentuje się pozostała część zestawienia box office?

W ubiegły weekend w USA „Piękna i Bestia” spadła z pozycji lidera światowego box office, gdyż jej wpływy osiągnęły ok. 36,1 mln dolarów, co oznacza spadek oglądalności o 46% w porównaniu z zeszłym tygodniem. Jednak baśń nadal pozostaje numerem jeden w wielu krajach, m.in. Niemczech, Austrii, Finlandii, Nowej Zelandii, Polsce czy Wielkiej Brytanii.

Pierwsze miejsce w Stanach Zjednoczonych zajęła animacja „Dzieciak rządzi” od 20th Century Fox, zarabiając dla studia ponad 26 mln dolarów (łącznie na swoim koncie film zgromadził ponad 110 mln). Na trzecim znalazła się kolejna animacja – „Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski” od Sony z weekendowym wynikiem przekraczającym 14 mln dolarów (dodając wpływy z zagranicy obraz zarobił ok. 56 mln dolarów). Czwarte miejsce zajmuje kryminał „W starym, dobrym stylu” Zacha Braffa i Warner Bros. (New Line), który zarobił w ubiegły, otwierający weekend ponad 12 mln (łącznie ok. 16 mln).

TOP 5 zamyka „Ghost in the Shell”, które zdołało w weekend zarobić dla Paramount 7,350,000$. Widowisko ze Scarlett Johansson w roli głównej ma zarobiło w Stanach Zjednoczonych ok. 31 mln, a dodając do tego wyniki z międzynarodowych rynków, obraz ma obecnie na swoim koncie ponad 124 mln. Są to dość rozczarowujące wyniki dla wytwórni.

Pierwsza dziesiątka box office w USA prezentuje się następująco:

box office usa

Źródło: www.boxofficemojo.com