Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pierwsza zapowiedź Dark Universe od Universal Pictures

 

Wytwórnia ogłosiła, że seria filmów powołująca do życia znane potwory będzie nosiła tytuł „Dark Universe”. Pierwszym filmem, jaki będziemy mieli okazję zobaczyć w ramach tego projektu będzie „Mumia”, która wchodzi do kin już 9 czerwca. Wiadomo również, że powstanie „Bride of Frankenstein” w reżyserii Billa Condona.

 

Wszystko rozpoczęło się z inicjatywy Alexa Kurtzmana, który jest reżyserem i producentem „Mumii”. Następnie dołączyli do niego sami utalentowani ludzie, tacy jak Christopher McQuarrie, David Koepp i Donna Langley.

Jesteśmy bardzo dumni z tej kreatywności i pasji, która była inspiracją do ponownego zaprezentowania ikonicznych potworów Universal i obiecujemy widzom, że rozszerzymy tę serię z odpowiednim rozmysłem i strategią. Wizja doskonale rozwinięta przez Chrisa i Alexa, pozwoli każdemu rozdziałowi na pojawienie się w odpowiednim czasie, z idealnie dobraną obsadą, z niesamowitymi filmowcami i ich wizjami. – mówi Langley, szefowa Universal Pictures.

Danny Elfman, niesamowity kompozytor muzyki filmowej również dołączył do projektu „Dark Universe”:

Dorastałem z potworami. Potwory były moim życiem, a te ikoniczne monstra z Universal były dla mnie niemal jak rodzina. Bez nich na pewno nie byłbym taki sam. Kiedy nadarzyła się okazja skomponowania ścieżki do „Dark Universe”, momentalnie się zgodziłem. Co mogłoby by dawać większą radość niż połączenie się ze światem, który zawsze był tak głęboko zakorzeniony w mojej psychice? Próbowałem znaleźć coś nowego, co jednak wciąż nawiązywałoby do przeszłości, do początków, w bardzo subtelny sposób. – mówi Elfman.

Zwycięzca Oscara, Bill Condon, zasłynął w tym roku dzięki „Pięknej i Bestii”, film okazał się być prawdziwym hitem. Niebawem ma się zająć reżyserią „Bride of Frankenstein” na podstawie scenariusza stworzonego przez Koeppa. Premiera zapowiedziana jest na 14 lutego 2019 roku (romantycznie!). Condon bardzo się cieszy, że będzie mógł pracować przy tym filmie, ponieważ „odwołuje się on do najbardziej ikonicznego kobiecego potwora w historii filmu”.

Na poniższym zdjęciu widzimy również potencjalnych aktorów, których zobaczymy w filmach z tego projektu. Johnny Depp prawdopodobnie zagra Niewidzialnego Człowieka, a Javier Bardem potwora Frankensteina. Tom Cruise wciela się w Nicka Mortona, a Russell Crowe pojawi się jako Dr. Henry Jekyll. A w roli Mumii pojawi się nikt inny jak Sofia Boutella.

Grafika jak i logo „Dark Universe” zostały stworzone przez pięciokrotnego zwycięzcę Oscara za efekty specjalne, firmę Weta Digital. Witajcie w nowym świecie potworów!

Dark Universe UP cast

 

Dark Universe UP logo