Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pierwsze grafiki promocyjne Mute

Po raz pierwszy o „Mute” Duncana Jonesa usłyszeliśmy w 2009 roku, krótko po tym jak zakończył pracę nad swoim debiutem sci-fi, „Moon”. Od tamtej pory pracował również nad dwoma innymi filmami, „Source Code” i „Warcraft”, a „Mute” zszedł na nieco dalszy plan. Jednak projekt nie umarł. Do filmu wkrótce dołączyli Alexander Skarsgard, Paul Rudd i Justin Theroux. Kompozytorem został Clint Mansell. A teraz w końcu mamy pierwsze zdjęcia, które pokazują nam, czego mniej więcej możemy się spodziewać i jaki klimat będzie nam towarzyszył!

Zdjęcia prezentują trzech głównych bohaterów: Skarsgarda jako Leo, barmana pracującego i żyjącego w Berlinie w roku 2052 roku. Kiedy jego dziewczyna (Seyneb Saleh) znika, wyrusza w głąb miasta, aby ją odnaleźć. A miasto wygląda jak zapożyczone z „Blade Runnera”. W jego wyprawę są w pewnym stopniu zaangażowani dwaj amerykańscy chirurdzy. Jednego z nich gra właśnie Paul Rudd, a drugiego Justin Theroux.

„Mute” to taki duchowy sequel „Moon”, osadzony w tym samym futurystycznym świecie. Oto co mówi Jones:

„Mute” to historia sci-fi rozgrywająca się w Berlinie. To taki bardzo miejski film. „Moon” to oczywiście film o izolacji, takiej izolacji, jakiej można doświadczyć będąc po drugiej stronie księżyca. I jest też trzeci film science fiction, który chcielibyśmy zrobić jako następny, który jest czymś zupełnie innym, ale nie mogę na ten temat zbyt wiele powiedzieć. Ale te trzy filmy są ze sobą połączone, wszystkie rozgrywają się w tym samym świecie i każdy z nich ma kilka elementów nawiązujących do pozostałych historii, więc… będzie pomiędzy nimi małe połączenie. – zapowiada twórca.

Zdjęcia obecnie trwają, więc film być może pojawi się w przeciągu najbliższego roku.

mute 1

 

mute 2

 

mute 3