Kawerna – fantastyka, książki fantastyczne, fantasy
MEDIA
Kategorie: Filmy

Pierwsze informacje o fabule Venoma

Sony Pictures pracuje nad kinową odsłoną „Venoma” od dłuższego czasu. Zdjęcia na planie widowiska mają rozpocząć się pod koniec miesiąca, ale do tej pory nie wiemy jeszcze nic na temat fabuły. Teraz pojawiły się pogłoski dotyczące komiksu, na którym zostanie oparty film.

Z medialnych doniesień wynika, że film powstanie na podstawie „Venom: Lethal Protector”, który przedstawił wydarzenia po „rozejmie” między Spider-Manem a Venomem/ Eddie’m Brockiem, który miał nie popełniać już więcej zbrodni. Venom udał się więc do San Francisco, gdzie zostaje zaatakowany przez The Jury, grupę najemników nasłanych przez ojca jednej z jego wcześniejszych ofiar. Informacje o atakach docierają do Nowego Jorku, a Spider-Man sądzi, że Venom powrócił do kryminalnego życia. Na miejscu będzie musiał jednak pomóc Venomowi w walce z pięciorgiem nowych potomków symbiota.

venom cover

Chociaż bardzo mało prawdopodobna jest obecność w filmie Spider-Mana, to jednak reszta pasowałaby do fabuły widowiska, które będzie kręcone właśnie w San Francisco. Z innych pogłosek możemy z kolei wyczytać, że głównym czarnym charakterem produkcji ma być Carnage, inny potomek symbionta.

„Venom” z Tomem Hardy’m w roli głównej ma rozpocząć nowe uniwersum kinowe – pojawią się w nim postacie z komiksów Marvela, do których prawa posiada studio Sony Pictures. Reżyserią filmu zajmie się Ruben Fleischer według scenariusza autorstwa Scotta Rosenberga i Jeffa Pinknera, któremu ostatnie szlify nada Kelly Marcel. W obsadzie obok Hardy’ego pojawią się też Riz Ahmed, Michelle Williams i Jenny Slate.

„Venom” trafi do kin 5 października 2018 roku.